Skip to main content

IT 360° dla biznesu

VerdIT to zespół ekspertów świadczących kompleksowe rozwiązania IT. Jesteśmy architektem i integratorem systemów informatycznych dla sektora finansowego, głównie banków spółdzielczych. Od blisko 15 lat przybliżamy naszym Klientom świat nowych technologii. 

Jak możemy Ci pomóc?

Doradzamy, tworzymy i wdrażamy kompleksowe rozwiązania z zakresu outsourcingu systemów i usług informatycznych. Łączymy naszych Klientów z nowoczesnymi rozwiązaniami IT, co bezpośrednio przekłada się na efektywność ich działań.

Realizujemy najbardziej złożone i wymagające projekty. Zawsze szukamy optymalnych rozwiązań, które są odpowiedzią na konkretne potrzeby Klienta i uwzględniają jego specyfikę. 

Nasza historia

Spółka powstała w 2011 r. (pierwotnie jako IT BPS Sp. z o.o.) z wydzielonej części Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Jej celem była obsługa  informatyczna Zrzeszenia i Grupy BPS. Od 2019 r. firma działała jako Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych Sp. z o.o., a obecnie VerdIT Sp. z o.o. Spółka miała swój istotny udział w przemodelowaniu procesów w Banku BPS, pomagając w rozszerzeniu i dalszym rozwoju usług informatycznych świadczonych na rzecz Banków Spółdzielczych.

2011

Powołanie spółki IT BPS Sp. z o.o.

Spółka powstaje z wydzielonej części Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. w celu obsługi informatycznej Zrzeszenia BPS i Grupy BPS.

2017

Strategia Zrzeszenia BPS na lata 2018-2026

Banki Spółdzielcze przyjmują strategię, zakładającą m.in. powstanie Centrum Rozwoju Usług Zrzeszenia BPS, które będzie świadczyło usługi dla całego sektora spółdzielczego.

2018

Banki obejmują udziały w Spółce

17 Banków Spółdzielczych obejmuje udziały w IT BPS Sp. z o.o., stając się jej współwłaścicielami.

2019

Powstaje Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych Sp. z o.o.

Firma, przekształcona z IT BPS, dostarcza usługi, rozwiązania i sprzęt oraz prowadzi projekty wnoszące dodatkowe wartości dla Zrzeszenia BPS.

2019

Ruszają strategiczne projekty

SFInX – system do obsługi sprzedaży kredytów oraz zarządzania wierzytelnościami

Trwały Nośnik – platforma umożliwiająca dostarczanie elektronicznych dokumentów

2022

Dołączają kolejni udziałowcy

Kolejne Banki Spółdzielcze przejmują udziały w Spółce.

2023

Powstaje VerdIT Sp. z o.o.

Udziałowcy wyrażają zgodę na zmianę nazwy oraz nową strategię Spółki.

Misja i wartości

Misją VerdIT jest dostarczenie każdemu Klientowi kompleksowych i szytych na miarę rozwiązań IT, zapewniających bezpieczeństwo informacji, danych oraz optymalizację kosztów prowadzonego biznesu, z poszanowaniem jego czasu i pieniędzy.

W naszej pracy kierujemy się odpowiedzialnością za Klientów i Partnerów biznesowych. W DNA VerdIT wpisana jest transparentność, którą rozumiemy m.in. jako przejrzyste zasady prowadzenia biznesu oraz innowacyjność, mająca wyraz zarówno we wdrażanych technologiach, jak i podejściu do Klienta. Jesteśmy dynamiczną i nastawioną na rozwój organizacją. Chętnie dzielimy się wiedzą i chcemy, aby nasze działania niosły także pozytywny impakt społeczny.

Zespół

Paweł Gula

Prezes Zarządu

Doświadczony menedżer i ekspert w obszarze nowych technologii w sektorze ubezpieczeń, bankowości oraz bezpieczeństwa IT. Od ponad 3 lat pełni funkcję Prezesa zarządu VerdIT Sp. z o.o. (wcześniej Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych). Od 2016 r. związany z Bankiem BPS S.A., gdzie zajmował stanowisko Wicedyrektora Departamentu Informatyki, a później Wiceprezesa zarządu ds. IT i operacji.

Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, studiów podyplomowych w Instytucie Automatyki i Informatyki Stosowanej na Politechnice Warszawskiej, Szkole Głównej Handlowej oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Lauret nagród przyznawanych przez Związek Banków Polskich:  Nagroda im. prof. Remigiusza Kaszubskiego za wkład w transformację cyfrową polskiego sektora bankowości spółdzielczej oraz Medal Mikołaja Kopernika w uznaniu szczególnych zasług dla budowy i rozwoju sektora bankowego w Polsce.

Członek międzynarodowych organizacji zrzeszających profesjonalistów branży IT i przedsiębiorców m.in. ISACA, International Institute of Business Analysis. Pasjonat nowych technologii w biznesie.

Tomasz Gromada

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Grzegorz Flanz

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Krystyna Kulma-Jaczewska

Sekretarz Rady Nadzorczej

Michał Pyszyński

Członek Rady Nadzorczej

Dariusz Konofalski

Członek Rady Nadzorczej

Bartosz Hałaczkiewicz

Członek Rady Nadzorczej

Agata Korytko

Dyrektor Pionu Rozwoju i Zarządzania Projektami IT

Wieloletnie doświadczenie we wprowadzaniu nowych usług oraz systemów IT zdobyła w firmach z sektora ubezpieczeniowego, bankowego i energetycznego. Przeszła przez kolejne etapy kariery zawodowej, od specjalisty ds. procesów biznesowych, przez testera, analityka, kierownika projektów oraz kierownika zespołu odpowiedzialnego za wprowadzanie nowych usług i systemów IT.

Więcej

Dorota Piotrowska

Dyrektor Pionu Zarządzania Organizacją i Kontrolingu

Zarządzając działaniami zespołów ds. Finansów, HR i Wsparcia Sprzedaży w VerdIT, wykorzystuje m.in. swoje wcześniejsze doświadczenia z branży IT oraz sektora finansowego, z którym związana jest od ponad 16 lat. Pracując na stanowiskach menedżerskich, zarówno w charakterze operacyjnym, jak i biznesowym, odpowiadała m.in. za obszar obrotu gotówki, rozliczeń i reklamacji z zakresu rachunków bankowych, kart płatniczych i ubezpieczeń oraz windykacji należności. Współtworzyła normy funkcjonowania organizacji płatniczych dla polskiego rynku w zakresie dostosowania ich do wymogów regulatorów.

Więcej

Przemysław Gawron

Dyrektor Pionu Utrzymania

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla sektora teleinformatycznego oraz zarządzaniu i optymalizacji procesów informatycznych. Pełnił funkcję dyrektora IT w instytucji zatrudniającej ponad tysiąc pracowników, gdzie uczestniczył w tworzeniu strategii informatyzacji, planowaniu budżetu, a także nadzorował wprowadzanie nowych programów i usług.

W ostatnich latach związany z Resortem Obrony Narodowej, gdzie w jednej z instytucji nadzorowanych przez MON, pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Teleinformatyki. Wcześniejsze doświadczenia zawodowe zdobywał także na stanowiskach menedżera IT oraz administratora.

Od maja 2024 r. objął stanowisko Dyrektora Pionu Utrzymania VerdIT.

Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej oraz studiów podyplomowych w Akademii Sztuki Wojennej na kierunku Ochrona i bezpieczeństwo cyberprzestrzeni.

Chcesz dołączyć do VerdIT?

Wykorzystaj swój talent, pasje i rozwijaj z nami nowe umiejętności.
Sprawdź aktualne oferty pracy i wyślij swoje CV.

Jesteśmy zgranym zespołem, który chce rozwijać swój zawodowy potencjał, dbając jednocześnie o dobrą atmosferę pracy. Chętnie dzielimy się wiedzą i jesteśmy otwarci na nowe pomysły i inicjatywy naszych pracowników.

W pracy kierujemy się odpowiedzialnością za Klientów i partnerów biznesowych. Zwracamy uwagę na to, aby nasze działania niosły także pozytywny impakt społeczny.

W DNA VerdIT wpisana jest transparentność, którą rozumiemy m.in. jako przejrzyste zasady prowadzenia biznesu oraz innowacyjność, mająca wyraz zarówno we wdrażanych technologiach, jak i podejściu do Klienta. Jesteśmy dynamiczną i nastawioną na rozwój organizacją. Jeśli lubisz pracę z nowymi technologiami i chcesz razem z nami zmieniać oblicze rozwiązań IT dla biznesu - aplikuj do nas.

Kontakt z najnowszymi technologiami informatycznymi
Pracę w małych zespołach, otwartych na poszukiwanie kreatywnych i nieszablonowych rozwiązań
Możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy i podniesienia posiadanych kwalifikacji
Szansę realizacji własnych pomysłów i współtworzenia innowacyjnych projektów
Naszym pracownikom zapewniamy
Komfortowe biuro i niezbędne narzędzia pracy
Pakiet świadczeń socjalnych, takich jak prywatna opieka zdrowotna, karnety sportowe, ubezpieczenia grupowe i inne